Wspólnota mieszkaniowa a właściciele lokali mieszkalnych. Kupno nieruchomości, na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy. Przebudowa mieszkania a prawo budowlane. Podpisanie umowy przedwstępnej z pośrednikiem nieruchomości. biuro nieruchomości, agencja nieruchomości, mieszkania, domy, działki, grunty, lokale, biura nieruchomości, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

Biuro Nieruchomości

mieszkania, nieruchomości w budownictwie

Murłata - element więźby dachowej (najczęściej drewniana pozioma belka), za pomocą którego więźba przymocowana jest do budynku, stanowi bezpośrednie oparcie dla krokwi, najczęściej mocowana do wieńca za pomocą specjalnych kotew.

finanse: mieszkanie, dom

Rzeczywisty koszt kredytu - jest to cakowity koszt kredytu uwzględniający odsetki i inne opłaty, prowizje. Do kosztów całkowitych nie są zaliczane nast. pozycje: koszt zabezpieczenia kredytu, koszt zmiany kursu waluty, koszt prowadzenia rachunku oraz wszelakie koszty w związku z niewywiązywaniem się z umowy kredytu.

ubezpieczenia - działki

NNW - Termin związany z ubezpieczeniami osobowymi. Polisa stosowana jako odrębna umowa ubezpieczenia albo dodatkowa umowa w ubezpieczeniach życiowych, turystycznych, komunikacyjnych.Chroni od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Podpisanie umowy przedwstępnej z pośrednikiem nieruchomości

Praktyką stosowaną przez pośredników jest żądanie zapłaty prowizji już po podpisaniu przedwstępnej umowy zbycia nieruchomości, i to bez względu na to, czy dojdzie do podpisania umowy ostatecznej czy nie.

Umowa pośrednictwa jest umową starannego działania, a nie umową rezultatu. Oznacza to więc, że pośrednik nie zobowiązuje się, że umowa sprzedaży zostanie zawarta, ale że będzie czynił wszelkie starania w tym kierunku.

O tym, jak dużo może kosztować podpisanie takiej umowy z pośrednikiem, przekonała się mieszkanka Poznania. Chciała sprzedać działkę o wartości 6 mln zł. Zwróciła się o pomoc do lokalnego pośrednika nieruchomości i podpisała z nim umowę. Zgodnie z nią pośrednikowi przysługiwała prowizja od sprzedaży w wysokości 3% wartości nieruchomości. Dzięki działaniom pośrednika znalazł się chętny na zakup działki. Był nim deweloper, który chciał na niej wybudować blok.

Podpisał on z właścicielką umowę przedwstępną określającą, że do ostatecznego zakupu dojdzie dopiero wówczas, gdy uzyska on warunki zabudowy. Decyzji takiej jednak nie otrzymał i do sprzedaży nie doszło. Pośrednik zażądał jednak zapłaty ponad 200 tys. zł prowizji, wskazując, że zgodnie z umową wypłata prowizji powinna nastąpić już z chwilą podpisania umowy przedwstępnej.

mieszkania konin, nieruchomosci - grunty

biuro nieruchomości, agencja nieruchomości, mieszkania, domy, działki, grunty, lokale, biura nieruchomości, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

domy jednorodzinne w budownictwie

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego - To dokument uchwalony przez radę gminy, określający przeznaczenie terenu oraz jaki rodzaj zabudowy (jednorodzinny, wielorodzinny, użytkowy) może być na danym terenie realizowany. W miejscowym planie zagospodarowania ustala się również m.in. linie rozgraniczające ulice, place i drogi publiczne, czy zasady i warunki podziału terenów na działki budowlane.

prawo: sprzedaż mieszkań

Samowola budowlana - legalizacja - Pierwszym i bardzo ważnym dokumentem, który musi przedstawić właściciel, chcący zalegalizować samowolę budowlaną, jest zaświadczenie wójta, burmistrza lub prezydenta miasta o zgodności budowy z ustaleniami obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Jeśli takiego planu w gminie nie ma, to właściciel samowoli musi przedstawić ostateczną decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Przedstawienie tych dokumentów konieczne jest do stwierdzenia, że wybudowany obiekt nie narusza przepisów o zagospodarowaniu i planowaniu przestrzennym oraz że na terenie, na którym został wzniesiony, przewidziana jest zabudowa, którą on reprezentuje, czyli np. jednorodzinna, przemysłowa.

Spółdzielnia mieszkaniowa - Spółdzielnia ma obowiązek zarządzania nieruchomościami stanowiącymi jej mienie. Może także zarządzać nieruchomością niestanowiącą jej mienia lub mienia jej członków na podstawie umowy zawartej z właścicielem.

domy w ubezpieczeniach

budynki - obiekty budowlane trwale związane z gruntem, wydzielone z przestrzeni za pomocą przegród budowlanych, posiadające fundamenty i dach, wraz z wbudowanymi instalacjami oraz zainstalowanymi na stałe elementami wykończeniowymi, stanowiące całość techniczną i użytkową. Za budynki uważa się również tymczasowe obiekty budowlane nie połączone trwale z gruntem (np. kioski, strzelnice, barakowozy).

finanse: sprzedaż mieszkania, domu

Lokata - to umowa, w ramach której klient udostępnia środki pieniężne (zakłada depozyt w banku) na określony czas, otrzymując w zamian wynagrodzenie w postaci odsetek. Odsetki w zależności od lokaty wypłacane mogą być miesięcznie, kwartalnie lub rocznie.

Biuro Nieruchomości © 2024

Przebudowa mieszkania a prawo budowlane. Kupno nieruchomości, na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy. Wspólnota mieszkaniowa a właściciele lokali mieszkalnych. Podpisanie umowy przedwstępnej z pośrednikiem nieruchomości. biuro nieruchomości, agencja nieruchomości, mieszkania, domy, działki, grunty, lokale, biura nieruchomości, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana